Au furat 200 de stâlpi de beton de pe un teren agricol

Au furat 200 de stâlpi de beton de pe un teren agricol
Au furat spalierii de la vie
În data de 12 mai a.c., polițiștii buzoieni au fost sesizaţi de către o persoană, despre faptul că a fost victima unui furt. Imediat după primirea sesizării, poliţiştii din cadrul Secţiei de poliţie rurală Merei, au efectuat cercetări, iar în urma investigaţiilor specifice, au identificat principalii bănuiţi de comiterea faptei, fiind vorba despre doi tineri, în vârstă de 19, respectiv 24 de ani, ambii din localitatea Breaza, județul Buzău.
Din cercetări a reieşit că, în data de 04 mai a.c., bănuiţii, ar fi sustras de pe un teren agricol, din extravilanul localităţii Breaza, 200 de stâlpi din beton, cu ajutorul unui atelaj hipo. Furtul a fost săvârşit în dauna unui localnic în vârstă de 38 de ani. Prejudiciul, evaluat la suma de 3.000 de lei, a fost recuperat şi urmează a fi predat părţii vătămate.
Poliţiştii buzoieni au întocmit dosar penal pentru comiterea infracţiunii de furt, iar cercetările continuă pentru documentarea întregii activităţi infracţionale a bănuiţilor, precum şi luarea măsurilor legale.
Sursa: Realitatea de Buzau
Citește și:
- 16:08 - Proiectul de buget prezentat de Ministerul Finanțelor a fost avizat favorabil, Ora 17:00, ședință de guvern
- 15:57 - Statele Unite își mențin obiectivele în Iran: „Nu îi vom permite să obțină arma nucleară”
- 15:34 - Moscova transmite un mesaj dur: participarea la operațiunea SUA în Ormuz înseamnă implicare directă în război
- 14:50 - Asigurări de la autorități: stocurile de combustibil depășesc 2 milioane de tone, piața rămâne stabilă
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News











