PREŞEDINTELE INTERIMAR ILIE BOLOJAN A ELIBERAT DIN FUNCŢIE 13 CONSILIERI PREZIDENŢIALI ŞI DE STAT
26 mai 2025, 12:59
Actualizat: 26 mai 2025, 12:59

PREŞEDINTELE INTERIMAR ILIE BOLOJAN A ELIBERAT DIN FUNCŢIE 13 CONSILIERI PREZIDENŢIALI ŞI DE STAT
Articol scris de Scris de Realitatea de Buzau
Preşedintele ales Nicuşor Dan urmează să preia mandatul astăzi
Președintele interimar Ilie Bolojan a semnat, luni, decretele de eliberare din funcție la cerere a 13 consilieri prezidențiali și de stat, înaintea preluării mandatului de către Nicușor Dan.
Potrivit Administraţiei Prezidenţiale, preşedintele interimar a semnat decretele privind:
Preşedintele ales Nicuşor Dan urmează să preia mandatul, luni, în cadrul unor ceremonii care vor avea loc la Palatul Cotroceni.
Citește și:
- 21:34 - Ce a obținut România după sprijinul acordat SUA: Nicușor Dan indică întărirea scutului de la Deveselu
- 20:22 - Mesaj ambiguu de la Donald Trump: fără planuri pentru trupe în Iran, în plină escaladare a conflictului
- 19:03 - Tensiuni în UE: liderii europeni nu reușesc să-l convingă pe Viktor Orbán să deblocheze finanțarea pentru Kiev
- 18:46 - Noi DEZVĂLUIRI BOMBĂ ale lui Cristian Rizea. Acuzații grave privind prejudicierea statului român
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News











