Radu Mazăre a contestat decizia Judecătoriei cu privire la eliberarea condiționată

Radu Mazăre a contestat decizia Judecătoriei cu privire la eliberarea condiționată
Radu Mazăre a contestat decizia judecătorilor prin care i-a fost respinsă cererea de eliberare condiționată
Radu Mazăre a contestat decizia judecătorilor prin care i-a fost respinsă cererea de eliberare condiționată. Acțiunea fostul primar al Constanței vine după ce a ispășit o treime din pedepsele pe care le-a primit în dosarele Polaris și retrocedările din stațiunea Mamaia.
Contestația făcută de Radu Mazăre va fi trimisă spre soluționare Tribunalului din București. Indiferent de decizia instituției, aceasta va fi una definitivă.
Fostul primar al Constanței a ajuns în spatele gratiilor după ce a fost condamnat la o pedeapsă de nouă ani de închisoare în dosarul retrocedărilor de plaje și terenuri din Mamaia.
De asemenea, Mazăre a fost condamnat la 5 ani de închisoare în dosarul "Polaris”, pentru luare de mită și conflict de interese.
Acesta a fost adus în România din Madagascar în 2019, după ce fugise în țara exotică pentru a scăpa de închisoare.
Sursa: Realitatea din Justitie
Citește și:
- 07:57 - Carburanții s-au scumpit din nou: motorina premium trece de 10 lei pe litru în unele benzinării
- 21:34 - Liderul Cubei îl avertizează pe Trump: „Orice intervenție va fi întâmpinată cu o rezistență de nezdruncinat”
- 20:42 - UE lansează „EU Inc”: firme înființate în 48 de ore, pentru a opri exodul companiilor spre SUA
- 19:36 - Scene de groază într-o familie din Iași: un bărbat și-ar fi omorât fiul și ar fi vrut să scape de cadavru
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News











