Reclamat de soție că își agresează copiii

Reclamat de soție că își agresează copiii
Cercetat pentru violență în familie
Astăzi, 15 iunie a.c., în jurul orei 11.20, Dispeceratul Poliției municipiului Buzău a fost sesizat prin apel la 112 de către o femeie, care a precizat că soțul său agresează copiii care au rămas la domiciliul acestuia.
În baza sesizării, la fața locului a fost dirijat de îndată un echipaj de siguranță publică, dar și polițiști de proximitate, care au constatat că bărbatul avea un comportament recalcitrant, necooperant. La faţa locului a fost direcţionată şi o echipă din cadrul Serviciului pentru Acțiuni Speciale.
Având în vedere că bărbatul s-a încuiat în locuință şi în cazul sesizărilor privind violența domestică, polițiștii pot pătrunde în imobil fără acordul proprietarilor, luptătorii Serviciului pentru Acțiuni Speciale au intrat în încăperea în care se afla bărbatul și au procedat la imobilizarea acestuia.
Bărbatul a fost condus la sediul Poliției municipiului Buzău în vederea continuării cercetărilor, sub coordonarea parchetului, pentru săvârşirea infracţiunii de violenţă în familie.
Totodată, au fost informate autorităţile competente pentru consilierea celor doi copii minori şi luarea măsurilor legale ce se impun.
Sursa: Realitatea de Buzau
Citește și:
- 21:34 - Liderul Cubei îl avertizează pe Trump: „Orice intervenție va fi întâmpinată cu o rezistență de nezdruncinat”
- 20:42 - UE lansează „EU Inc”: firme înființate în 48 de ore, pentru a opri exodul companiilor spre SUA
- 19:36 - Scene de groază într-o familie din Iași: un bărbat și-ar fi omorât fiul și ar fi vrut să scape de cadavru
- 18:32 - Europa, în fața unei noi crize a carburanților: statele vecine intervin, România încă analizează
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News











