Reținut de polițiști după ce a incendiat un autovehicul

Reținut de polițiști după ce a incendiat un autovehicul
Cercetat pentru distrugere
Luni 22 mai a.c., polițiști din cadrul Secției de poliție rurală Nehoiu au depistat și reținut, pentru 24 de ore și introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al IPJ Buzău, un tânăr de 18 ani, din Nehoiu, bănuit de săvârșirea infracțiunii de distrugere.
Fapta a fost sesizată în ziua de 21 mai a.c., de către persoana vătămată, proprietarul vehiculului de teren, un bărbat de 26 de ani, din Nehoiu. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit faptul că, bănuitul ar fi distrus vehiculul prin incendiere.
În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de distrugere, iar polițiștii continuă cercetările pentru stabilira întregii activități infracționale a bănuiților.
Sursa: Realitatea de Buzau
Citește și:
- 13:22 - Românii reciclează din ce în ce mai mult
- 12:28 - Cât te costă să treci pe GPL în 2026 și cât poți economisi la fiecare plin. Șoferii români se uită tot mai mult spre gaz, odată cu explozia prețurilor
- 10:45 - Ninge în centrul țării. Drumarii intervin pe DN1
- 10:14 - Toți cei 5 marinari aflați pe remorcherul scufundat în zona Portului Midia, declarați morți
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News











