Vânzătoare din Năeni înșelată prin metoda șmen

Vânzătoare din Năeni înșelată prin metoda șmen
Prejudiciul a fost recuperat integral
La data de 28 aprilie a.c., polițiștii buzoieni au fost sesizați de o femeie în vârstă de 44 de ani, din Năeni, cu privire la faptul că i-a fost sustrasă o sumă de bani prin înșelăciune.
În urma activităţilor desfăşurate de poliţiştii din cadrul Secției de poliție rurală Merei au fost depistați, imediat după săvârșirea faptei, principalii bănuiți - o femeie în vârstă de 42 de ani și un bărbat în vârstă de 46 de ani, ambii din județul Ialomița.
Din cercetările efectuate de poliţişti a rezultat că bănuiții ar fi profitat de neatenția apelantei, care lucrează ca vânzătoare la o societate comercială din Năeni. Femeia ar fi fost indusă în eroare și, folosind metoda șmen, bănuiții i-ar fi sustras suma de aproximativ 100 de lei.
Prejudiciul a fost recuperat integral și predat persoanei vătămate.
Poliţiştii din cadrul Postului de poliție Breaza continuă cercetările pentru comiterea infracţiunii de înșelăciune, în vederea documentării întregii activităţi infracţionale a bănuiților.
Sursa: Realitatea de Buzau
Citește și:
- 21:34 - Ce a obținut România după sprijinul acordat SUA: Nicușor Dan indică întărirea scutului de la Deveselu
- 20:22 - Mesaj ambiguu de la Donald Trump: fără planuri pentru trupe în Iran, în plină escaladare a conflictului
- 19:03 - Tensiuni în UE: liderii europeni nu reușesc să-l convingă pe Viktor Orbán să deblocheze finanțarea pentru Kiev
- 18:46 - Noi DEZVĂLUIRI BOMBĂ ale lui Cristian Rizea. Acuzații grave privind prejudicierea statului român
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News











