Advertising
Alertă cu bombă la Aeroportul „Eugen Doga” din Chișinău. Evacuare de urgență și zboruri afectate

Alertă cu bombă la Aeroportul „Eugen Doga”
Scris deRealitatea de Buzau
Publicat10 apr. 2026, 19:38
Sursărealitatea.net
Momente de tensiune la Aeroportul Internațional „Eugen Doga” din Chișinău, după ce autoritățile au fost alertate că aerogara ar fi vizată de o amenințare cu bombă. Incidentul a declanșat imediat o amplă mobilizare a serviciilor de securitate și evacuarea tuturor persoanelor din incintă.
Citește și
- 11:05Proteste violente înaintea Summitului G7: mii de manifestanți au ieșit în stradă. Ana-Maria Păcuraru transmite în exclusivitate de la cea mai importantă reuniune mondială
- 10:48Transmisiuni speciale de la Summitul G7: Ana-Maria Păcuraru, singurul jurnalist român invitat de Casa Albă
- 22:41Premierul desemnat, Adrian Veștea, la Realitatea Plus: „N-a fost chiar ușor să iau această decizie, mai ales că propunerea a venit destul de târziu”
- 22:19Veștea se pregătea să plece pe Muntele Athos, dar a fost convocat de președintele Nicușor Dan
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Buzau și pe Google News

























